Wszystkie posty

Jak samemu zidentyfikować usterki samochodu?

Dla zachowania pełnej sprawności pojazdu nie wystarczą coroczne przeglądy techniczne i sprawdzenie stanu samochodu przed dłuższą podróżą. Każdy kilometr to eksploatacja samochodu i dodatkowe obciążenie jego podzespołów, których nadmierne zużycie może prowadzić do poważnych awarii i niebezpieczeństwa na drodze.

Jak rozpoznać, czy samochód jest kradziony?

Hmn, stwierdziliśmy, że już na czas na zmianę samochodu. Nie stać nas oczywiście na auto prosto z salonu, dlatego rozglądamy się po giełdach motoryzacyjnych. Trafiamy na znakomitą okazję, ale wtedy pojawiają się wątpliwości: czy auto nie jest kradzione? I jak możemy to stwierdzić?

Kupiłem auto, czy muszę wypowiedzieć OC?

Niby wszystko jest proste i oczywiste. Mamy samochód, raz w roku kupujemy obowiązkowe ubezpieczenie OC. Żadna filozofia. Sytuacja jednak ulega zmianie, gdy sprzedajemy lub kupujemy samochód. Wypowiedzieć OC czy nie? Jak nie popełnić błędu i nie przepłacić za składkę?

Ubezpieczenie OC po kupnie auta

Jeśli samochód miał ważne ubezpieczenie OC, to w momencie kupna przechodzi ono na nowego właściciela i trwa do końca okresu, na jaki była zawierana. Wysokość składki zostanie przekalkulowana zgodnie z przedstawionymi w artykule zasadami naliczania składek OC.

Rola przeglądów technicznych

Przegląd techniczny jest obowiązkiem i powodem stresu każdego właściciela pojazdu w Polsce. Samochody używane starsze niż pięć lat do warsztatów trafiają raz do roku, młodsze rzadziej. I choć nikt za nimi nie przepada, to przeglądy ze względu na swą kompleksowość pozwalają na zlokalizowanie zawczasu groźnych usterek i awarii.

OC – skąd taka cena?

To, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego kierowcy, nie oznacza od razu, że jego cena będzie taka w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wręcz przeciwnie – na wysokość stawki OC wpływa wiele czynników, których ważność towarzystwa ubezpieczeniowe traktują w różny sposób.