Wszystkie posty

Autocasco to polisa przyszłości

Ubezpieczenie autocasco charakteryzuje się tym, że jest ono dobrowolnie zawierane. W związku z tym wykupują je tylko ci najbardziej przezorni. Osoby, które nie posiadają pakietu A C zazwyczaj żałują tego w chwili, kiedy przytrafia im się wypadek samochodowy.

Jak zadbać o wygląd samochodu?

Częsta jazda samochodem wpływa nie tylko na zużycie podzespołów. Na polskich drogach nietrudno np. o porysowanie powłoki lakierniczej przez kamienie albo żwir. W zimie nanosimy do wnętrza pojazdu śnieg i błoto, przez co wymaga on w środku czyszczenia. Pamiętajmy, że takie niuanse mają wymierny wpływ na wygląd samochodu i jego wartość wartość samochodu przy sprzedaży.

Czy te produkty zastąpią Autocasco?

Bez ubezpieczenia OC jeździć nie wolno. Ubezpieczenie dobrowolne to co innego. Ubezpieczyciele muszą się mocno nagimnastykować, żeby zachęcić kierowców do ich kupna. Tym bardziej, gdy maleje popyt na Autocasco.

W jakich sytuacjach możesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC?

Każdy kierowca musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie samochodu czyli OC. Jest to ustawowy wymóg dla właścicieli zarejestrowanych pojazdów. Istnieją jednak pewne sytuacje, gdy spokojnie można wypowiedzieć OC.

Jakie auta najlepiej się sprzedają?

Dealerzy samochodów w Polsce nie mają łatwego życia. Z przeprowadzanych przez Samar (instytut badań rynku motoryzacyjnego) jasno wynika, że w Polsce nowe auta raczej nie spotykają nabywców wśród odbiorców indywidualnych. Wciąż dużo chętniej sięgamy po pojazdy z drugiej ręki.

Co się dzieje z AC po sprzedaży samochodu?

Jak już informowaliśmy w jednym z poprzednich wpisów, ubezpieczenie OC po zmianie właściciela przechodzi na nabywcę wraz ze wszystkimi świadczeniami i obowiązkami (które z reguły sprowadzają się do konieczności dopłacenia po rekalkulacji składki). A co z ubezpieczeniami dobrowolnymi? Co się dzieje z ubezpieczeniem AC po zbyciu pojazdu?