Autocasco to polisa przyszłości

Autocasco to polisa przyszłości

Ubezpieczenie autocasco charakteryzuje się tym, że jest ono dobrowolnie zawierane. W związku z tym wykupują je tylko ci najbardziej przezorni. Osoby, które nie posiadają pakietu A C zazwyczaj żałują tego w chwili, kiedy przytrafia im się wypadek samochodowy.

Jeśli do wypadku doszło nie z naszej winy, to szkoda zostanie pokryta z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej osoby, która wywołała to nieprzyjemne zdarzenie. Jeżeli człowiek, który spowodował stłuczkę przyznaje się do winy, wówczas wystarczy udać się z nim do jego ubezpieczyciela, gdzie zostanie zgłoszona szkoda. Po tego typu procedurze przychodzi rzeczoznawca, który wyceni szkodę raz ustali, czy doszło do niej w opisywanych przez strony okolicznościach.

Gorzej jednak, jeśli do wypadku doszło z naszej winy. Szkoda osoby, która była biernym uczestnikiem tego incydentu zostanie wówczas pokryta z naszego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.Jeśli jednak chodzi o nasz samochód, to niestety – będziemy musieli poradzić sobie sami. Dobrze jest zatem jeszcze zanim dojdzie do tego rodzaju sytuacji sprawdzić samemu w internecie kalkulator OC AC, który może nam wskazać polisę autocasco.

Korzystna polisa AC

Każdy chciałby znaleźć dla siebie takie ubezpieczenie, które pomoże ma zarówno dokonać oszczędności, jak też zdobyć taki pakiet ubezpieczeniowy, który będzie przewidywał wszystkie sytuacje, które mogą nas negatywnie zaskoczyć w związku z użytkowaniem samochodu.

Warto wiedzieć przy tym, że firmy ubezpieczeniowe obejmują pakiety autocasco samochody, które są z reguły nie starsze, niż dziesięcioletnie. Autocasco obejmuje pojazdy wraz z ich wyposażeniem, które zostały dopuszczone do ruchu drogowego na podstawie rejestracji, na terytorium naszego kraju. Polisa chroni właściciela przed okolicznością taką, jak utrata pojazdu oraz utrata na wartości tego samochodu.

Dobre ubezpieczenie można wybrać kalkulatorem AC, który jest dostępny na stronach internetowych. Program przeznaczony do obliczenia autocasco oraz wyszukania odpowiedniego ubezpieczyciela można wyszukać w sieci za pomocą wyszukiwarki internetowej.

AC na dobre i na złe

Zakres ochrony polisy autocasco jest uwarunkowany od umowę, którą podpiszemy z podmiotem ubezpieczającym. Sensem istnienia A C jest rekompensata kosztów, które się wiążą z naprawą, uszkodzeniem lub też zniszczeniem auta na skutek wypadku drogowego. To jednak nie wyczerpuje działania autocasco, a raczej – zakres ochrony A C można poszerzyć. Szersza polisa A C chroni ubezpieczonego przed działaniem żywiołów, jak również na wypadek kradzieży.

Zasadą jest, że ubezpieczenie autocasco działa tylko na terenie naszego państwa, istnieje jednak możliwość poszerzenia zakresu terytorialnego działania tego ubezpieczenia. Polisę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia pomoże nam ustalić licznik autocasco. Dobrze jest jeszcze skonsultować swoją decyzję z osobą, która posiada wiedzę na ten temat. Najlepiej umówić się z agentem ubezpieczeniowym, który powinien wyjaśnić nam wszystkie

Marta Miłośniczka dobrych samochodów. Specjalistka od tematów związanych z ubezpieczeniem auta i jego rejestracją po zakupie.